Lidka Thermomix6

Lidka Thermomix6 ukazujeme práci s Thermomixem , školy vaření a nové recepty které zvládnete uvařit opravdu každý.

Víkendová škola vaření sous vide💚
13/03/2023

Víkendová škola vaření sous vide💚

Škola vaření v Hradci Králové. Přidávám i sem na druhou stránku.
13/03/2023

Škola vaření v Hradci Králové.
Přidávám i sem na druhou stránku.

Přidávám na obě stránky ❤️
07/02/2023

Přidávám na obě stránky ❤️

Dneska se na Vás těšíme ❤️
V 16: 30
V Hradci Králové
Zemědělská 1145/4A
Valentýnské menu.
Lidka Šnokhausová 723 982 902
Dáďa Schreiberová 732 514 222
Verunka Holoubková 724 544 030

Roastbeef sous vide.Rustikální bagetky s medvědím česnekem. Ještě musím vychytat krájení na tenké plátky.😆 příště to jis...
01/02/2023

Roastbeef sous vide.
Rustikální bagetky s medvědím česnekem.
Ještě musím vychytat krájení na tenké plátky.😆 příště to jistí nářezák 😊
Recept
900 g hovězí svíčkové
Osolíme, opepříme a potřeme hořčicí kterou smícháme s medem. 4:1
Zavakuujeme.
Do nádoby dáme kryt nožů.
Připravíme si lázeň na 54 stupňů.
Jak je ohřátá
Nastavíme
2.5 hodiny/54 stupňů/ sous vide
Pokud budete mít maso větší dejte 4 hodiny.
Doporučuji udělat dva válečky.
Maso osušíme
A pečeme na 200 stupňů 13 minut.
Necháme 10 minut odpočívat a nakrájíme
na tenké plátky.

Bagety potřeme hořčičným dresinkem.
Zdobíme, salát, maso, cibule a kyselé okurky.
Za mě jedno velké doporučení. 🥰
Krásný den. Pro dnešek vše.
Lidka Šnokhausová 723 982 902
Pro bližší informace o Thermomixu nebo školách vaření, volejte.

Tento recept je na naší oblíbenou omáčku.Ideální na steaky nebo panenku sous vide.Houbová omáčka.💕2 stroužky česneku5 se...
01/02/2023

Tento recept je na naší oblíbenou omáčku.
Ideální na steaky nebo panenku sous vide.

Houbová omáčka.💕
2 stroužky česneku
5 sekund/R6
Setřete stěrkou dolů
Plátek másla
Hrst sušených hub
5minuty/VAROMA/R0.5 zpětný chod
Šťávu od panenky.
1 smetana 33 procent
1/2 Lžička škrobu
Pepř,sůl
Lžička hovězího bujónu ve skle.
(Demi glace)
5minut/100 stupňů/R1

Malé opakování z mé stránky.
Lidka Šnokhausová 723 982 902
Pro bližší informace o Thermomixu mě neváhejte kontaktovat.
Přejeme Vám pěkný večer.

Domácí hamburger 😍😍My jsme odjely na chaloupku  s Verča a Thermomix Dáďa a Thermomix  Užíváme si hory a rodinky.Tady zas...
01/02/2023

Domácí hamburger 😍😍
My jsme odjely na chaloupku s
Verča a Thermomix
Dáďa a Thermomix
Užíváme si hory a rodinky.
Tady zase jedna malá ukázka, jak Thermomix ulehčí život😅
Malé opakování oblíbeného receptu.
Proč zkoušet nové, když toto je dokonalé.

Ukážeme si recept - bulky na hamburger, maso a dressing.
Recept na bulky jsem hledala dlouho.
Nakonec jsem vybrala recept od Romana Pauluse a vybrala jsem nejlíp, jak jsem mohla. Musím říct, že s těstem se mi pracovalo víc než skvěle. Ještě aby ne, když to nejím a dělám to pro ty moje lásky.

250g mléka
35g cukru
17g droždí
5minut/37 stupňů/R2
250g hladká mouka
250g polohrubá mouka
14g soli
60g másla pokojové teploty
2 vejce
5minut / těsto
Necháme 1 hodinu kynout.
Mezitím si připravíme maso.
Mleté hovězí maso obsah tuku 20%
sůl, pepř a čerstvou petrželku dáme do nádoby
3 minuty/ těsto
Dáme odložet do lednice.

Těsto rozdělíme na 6 kousků.
Pěkně utáhneme a vytvarujeme bulky.
Dáme na plech s pečícím papírem, přikryjeme utěrkou a necháme hodinu kynout.
Troubu máme rozpálenou na 190 stupňů.
Potřeme vajíčkem a posypeme lněným semínkem, sezamem nebo mákem. Pečeme 13 minut a hlídáme. Není trouba , jako trouba😆
Dáme vychladnout na mřížku.

Připravíme si dressing

1/2 červené cibule (nebo šalotky)
2 kyselé okurky
5sekund/R5
100g majonézy
1 lžičku cukru
1 lžíce francouzského dressingu
sůl a pepř
5sekund/R4

Z masa uděláme placky, měly by být větší.
Počítejte s tím, že se zmenší.
Gril jsem měla rozpálený na 220 stupňů.
Grilujeme do zlatova a dle toho, jak chcete mít maso propečené. Já grilovala cca 2,5 minuty.
Kdo chce zkusit sous vide?
Dá na 58 stupňů 1 hodina pak griluje.

Teď už jdeme do finále, jen nazdobit.
Vychladlé bulky rozkrojíme, dáme salát, dressing maso plátek sýra, opečenou slaninu, červenou cibuli a plátky rajčat.
Přejeme Vám dobrou chuť.
Jak luxusní to bylo, Vám nepovím😂
ale kluci mi to musí hodnotit a známkovat a tady bylo 100 bodů.
Lidka Šnokhausová 723 982 902.

Rustikální bagety s vlašskými ořechy.🧡Dnes jedna z variant tohoto oblíbeného receptu.Recept370 g ledové vody25 g balsami...
01/02/2023

Rustikální bagety s vlašskými ořechy.🧡
Dnes jedna z variant tohoto oblíbeného receptu.
Recept
370 g ledové vody
25 g balsamica
10 sekund/R4
500g hladké mouky
3minuty/těsto
12g čerstvé droždí
5minut/R3
14g soli
4g olivového oleje
100g vlašskými ořechy
3minuty/R3
V receptu se přendavá do olejem vymazané mísy. Ja nechávám v nádobě a jen zapráším hrubou moukou.
Vše na fotkách.
Necháme kynout.
Záleží na teplotě co doma máte.
Aby bylo těsto až nahoře. (FOTO)
Těsto vyklopíme na hrubou moukou vysypaný vál a těsto poprášíme hrubou moukou.
Rozdělíme na tři části
Těsto zamotáme jako když ždímete ručník.
Bez síly a opatrně.
Nechceme placky.😀
Přikryjeme utěrkou.
Necháme 30 minut kynout.
V troubě máme starý plech do kterého dáme hned před pečením 2dcl teplé vody.
Pokud nemáte parní troubu.
Pečeme
Na 250stupňů 8 minut, pak ztlumíme.
Na 200stupňů 20 minut .
Necháme vychladnout na mřížce.
Přejeme Vám krásný den a dobrou chuť Lidka Šnokhausová 723 982 902.

Rustikální bagety 💜💜💜Recept podle Romana Vaňka a já ho pro Vás upravila pro Thermomix.V dalším příspěvku uvidíte video, ...
01/02/2023

Rustikální bagety 💜💜💜
Recept podle Romana Vaňka a já ho pro Vás upravila pro Thermomix.
V dalším příspěvku uvidíte video, jak na tyhle krásky .
V původním receptu je balsamico ja dnes zkusila jablečný ocet😉
Jinak díky ty mé zlato Thermomix Forever & Iveta Gudasová za záchranu receptu.😘
Recept
370 g ledové vody
25 g balsamica
10 sekund/R4
500g hladké mouky
3minuty/těsto
12g čerstvé droždí
5minut/R3
14g soli
4g olivového oleje
3minuty/R3
V receptu se přendavá do olejem vymazané mísy. Ja nechávám v nádobě a jen zapráším hrubou moukou.
Vše na fotkách.
Necháme kynout.
Záleží na teplotě co doma máte.
Aby bylo těsto až nahoře. (FOTO)
My máme dnes zimu a kynuly 2 hodiny.
Těsto vyklopíme na hrubou moukou vysypaný vál a těsto poprášíme hrubou moukou.
Rozdělíme na dvě části
Těsto zamotáme jako když ždímete ručník.
Bez síly a opatrně.
Nechceme placky.😀
Přikryjeme utěrkou.
Necháme 30 minut kynout.
V troubě máme starý plech do kterého dáme hned před pečením 2dcl teplé vody.
Pokud nemáte parní troubu.
Pečeme
Na 250stupňů 8 minut, pak ztlumíme.
Na 200stupňů 20 minut .
Necháme vychladnout na mřížce.
Přejeme Vám krásný den a dobrou chuť Lidka Šnokhausová 723 982 902.

Chia rohlíky 💜Dle rodiny nejlepší pečivo.💜Původně jsem dělala rustikální bagety ☺️Takže základ je stejný jen konec máme ...
01/02/2023

Chia rohlíky 💜
Dle rodiny nejlepší pečivo.💜
Původně jsem dělala rustikální bagety ☺️
Takže základ je stejný jen konec máme jiný.
A jiné balsamico dle fotky.☺️
Recept
370 g ledové vody
25 g balsamica
10 sekund/R4
500g hladké mouky
3minuty/těsto
12g čerstvé droždí
5minut/R3
14g soli
4g olivového oleje
2 lžíce smažené cibule
2 lžíce chia semínek.
3minuty/R3
Nechávám v nádobě a jen zapráším hrubou moukou.
Vše na fotkách.
Necháme kynout.
Záleží na teplotě co doma máte.
Aby bylo těsto až nahoře. (FOTO)
Těsto vyklopíme na hrubou moukou vysypaný vál a těsto poprášíme hrubou moukou.
Rozdělíme na osm častí
Těsto zamotáme jako když ždímete ručník.
Bez síly a opatrně.
Nechceme placky.😀
Přikryjeme utěrkou.
Necháme 30 - 60 minut kynout.
V troubě máme starý plech do kterého dáme hned před pečením 2dcl teplé vody.
Pokud nemáte parní troubu.
Rohlíky potřeme slanou vodou a posypeme chia semínky.
Pečeme
Na 250stupňů 8 minut, pak ztlumíme.
Na 200stupňů 10 minut .
Necháme vychladnout na mřížce.
Přejeme Vám krásný den a dobrou chuť Lidka Šnokhausová 723 982 902.
Pro bližší informace o Thermomixu nebo školách vaření, volejte.

Krkovice sous vide s hořčičnou omáčkou💖U krkovice jsem hledala teploty a časy delší dobu.Ráda se podělím o postup.Krkovi...
01/02/2023

Krkovice sous vide s hořčičnou omáčkou💖U krkovice jsem hledala teploty a časy delší dobu.
Ráda se podělím o postup.
Krkovici jsem měla s kostí .
Tu jsem odřízla a dala našemu vlčímu štěstí 💖
Maso nakrájíme na stejně velké plátky.
Osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Posypeme tymiánem.
Zavakuujeme.
Při větším množství dávám kryt nožů.
Maso v sáčku vložíme na vlnku a ponoříme do vody.
Pak Maso vyndáme a ohřejeme lázeň.
60 stupňů sius vide
Jak je lázeň ohřátá vložíme Maso.
2.5 hodiny/ 60 stupňů/sous-vide
Maso vyndáme, osušíme a šťávu nalijeme do hrníčku.
Rozpálíme gril nebo pánev.
A zprudka opečeme.
Do čisté nádoby
Šťáva z masa
Smetanu
Sůl, pepř
Lžička škrobu.
Je na vás jestli dáte ještě hořčici. Já nechala jen od masa a omáčka je luxusní, jemná ale výrazná.
5minut/105stupňů/R1.5
Zajímají vás bližší informace o Thermomixu, školách vaření nebo spolupráce?
Volejte 723 982 902 Lidka Šnokhausová

Bramborové knedlíky.💛Dnes jeden recept na přání.Chystala jsem z Brambor typu B. Jiné jsem doma neměla a za mě luxus.Bram...
01/02/2023

Bramborové knedlíky.💛
Dnes jeden recept na přání.
Chystala jsem z Brambor typu B. Jiné jsem doma neměla a za mě luxus.
Brambory jsem dala vařit brzy ráno. Kdybych věděla co mě čeká 😁 vařila jsem je večer.
Recept na dva knedlíky.
Do nádoby jsem si dala
650g brambor na půlky (vařené oloupané)
250 g hrubé mouky
2 vejce
Lžičku soli
30 sekund /R4
Na pomoučený vál polohrubou moukou.
Dáme těsto a lehce posypeme.
Musim říct, že s těstem se parádně pracovalo.
Vytvarujeme knedlíky a dáme je do olejem vymazané varoma mísy.
Do nádoby 500g vody
A vaříme.
35 minut/varoma/R2
Knedlíky je dobré potřít máslem aby nelepily.
Za mě jedno velké doporučení.
Mějte krásný den a dobrou chuť.
Pro bližší informace o Thermomixu nebo školách vaření, volejte.
Lidka Šnokhausová 723 982 902



Adresa

Třebechovice Pod Orebem
Hradec Králové
50008

Telefon

+420723982902

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Lidka Thermomix6 zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Lidka Thermomix6:

Sdílet