Ciasta na każdą okazję

Ciasta na każdą okazję # cukiernik #

Tort jogurtowo-borówkowy🥰
24/05/2025

Tort jogurtowo-borówkowy🥰

Placek drożdżowy z rabarbarem i borówkami 🥰
24/05/2025

Placek drożdżowy z rabarbarem i borówkami 🥰

Tort malinowo-truskawkowy🍓
18/05/2025

Tort malinowo-truskawkowy🍓

23/03/2025

Ciasto truskawkowe z kremem brulle 🍓🍮
Na ciasto czekoladowe:
- 4 jajka
- 3/4 szkl cukru
- 10 łyżek oleju
- 10 łyżek mleka
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 4 łyżki kakao
- 3/4 szkl mąki pszennej
PRZYGOTOWANIE:
Jajka ubić z cukrem. Do ubitej masy jajecznej wlewać powoli mleko z olejem. Wymieszać na najniższych obrotach. Mąkę przesiać do miski dodać kakao i proszek do pieczenia. Wsypać mieszankę do masy jajecznej. Wymieszać na najniższych obrotach. Przelać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia (24x24) i piec w 160°C przez ok 30min. Po upieczeniu studzimy. Wystudzony biszkopt przekrajmy na pół- żeby powstały dwa biszkopty. I jeden blat wkładamy na blaszkę i zalewamy masą truskawkową.

MASA TRUSKAWKOWA:
- 450g truskawek
- 2 galaretki truskawkowe
PRZYGOTOWANIE:
Truskawki zblendować. Dwie galaretki rozpuścić w 250ml wody (szklanka). Gdy galaretka zacznie tężeć wlać ją do musu z truskawek. Gotową masę przelewamy na przekrojony pierwszy biszkopt. Nakładamy drugi biszkopt i chłodzimy w lodówce ok.1godz.

KREM BRULLE
Krem robiny zgodnie z opisem . Czyli u mnie 400ml śmietanki mieszamy z 400ml mleka . Zagotowujemy. Zdejmujemy z palnika i wsypujemy gotową mieszankę brulle-mieszamy.. czekamy chwilkę i wyjmujemy ciasto truskawkowe z lodówki i drugi biszkopt zalewamy kremem brulle. Odstawiamy w chłodne miejsce do stężenia (nie lodówka) i dopiero gdy krem brulle zacznie tężeć i zrobi się chłodny-ciasto włożyć do lodówki do schłodzenia ok 3godz.
Krem brulle można kupić w sklepie wrazie pytań proszę pisać ;)

DEKORACJA
Ja rozpuścilam białą czekoladę z odrobiną oleju i taką wylałam na krem BRULLE. Można pokruszyć np biszkopt.

19/03/2025

Babka z białek -pomarańczowa ☺️

Przepis
Babka pomarańczowa
6 białek jaj
1szkl cukru
1szkl mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
5łyżek oleju
5 łyżek mleka
200g przecieru z pomarańczy bądź konfiturą pomarańczowej
Opcjonalne (olejek pomarańczowy)
Przygotowanie:
Białka ubij razem z cukrem na białą lśniąca masę . Pod koniec dodawaj powoli olej mleko i konfiturę z pomarańczy bądź olejek pomarańczowy. Wyłącz mikser wsyp mąkę z proszkiem do pieczenia i na wolnych obrotach miksera wymieszaj wszystko.. Przelej do formy od babki bądź formy prostokątnej i piecz w temp.160°C przez ok 35-40 min. Udekoruj babkę jak tylko chcesz ;)
( Formę prostokątna wyłóż papierem do pieczenia . A formę do babki możesz posmarować olejem roślinnym:) )

Witam nowych obserwatorów! Fajnie, że jesteście! Agnieszka Jurek, Krzysztof Maciaszczyk
19/03/2025

Witam nowych obserwatorów! Fajnie, że jesteście! Agnieszka Jurek, Krzysztof Maciaszczyk

17/03/2025

Komu bułki na kolację ☺️😋🥖
Przepis poniżej 😉

Bułki
25g drożdży
Szklanka letniej wody
Szczypta soli
2 łyżki cukru
2 szklanki mąki ok 400-500g
3 łyżki oleju
Drożdże zasypać cukrem i zalać letnią wodą . Wymieszać dodać szczyptę soli, olej i mąkę wyrobić robotem ok 15-20min bądź ręcznie . Odstawić na pół godziny do wyrośnięcia. Gdy ciasto wyrośnie wyłożyć na blat i zwinąć w rulon pokroić na mniejsze kawałki i uformować bułki . Uformowane bułki położyć na blachę przeciąć wierzch-bułki przykryć do wyrośnięcia ok. 20min . Bułki przed pieczeniem można posmarować mlekiem bądź jajkiem . Ja nie smarowałam :) Piec w 180°C przez ok 30 min aż na biorą ładnego złotego koloru:)

15/03/2025

Kto dziś ma ochotę na Bomby rumowe bądź bajaderki?? 😁 Przepis poniżej.

Masa:
4 pączki zmielić maszynką do mięs albo bardzo mocno podusić. (Może być też biszkopt który nam został ale wtedy trzeba dodać np. trochę dżemu)
3 łyżki kakao
Pół szklanki orzeszków ziemnych nie solonych- rozgnieść je na małe kawałki
1 aromat rumowy bądź rum (50ml) do smaku
100g czekolady rozpuszczonej z odrobiną oleju-na polewę
Ja dałam aromat rumowy plus mocny alkohol;)
Wszystko razem wymieszać . Jak za gęste można dodać troszeczkę wody .. Masa musi być jak modelina :)
Wyrabiamy kuleczki które później chłodzimy w lodówce . Schłodzone oblewany czekoladą ☺️ i ozdabiamy :) Gotowe 😋

Send a message to learn more

13/03/2025

A dziś wrzucam Wam przepis na czekoladę domową ☺️ u mnie dziś w formie babki ale spokojnie można wylać masę na blaszkę wyłożoną folia spożywcza :)

Czekolada domowa
1szkl cukru
1szkl mleka
Pół kostki margaryny
4-5 łyżek kakao
1 paczka mleka w proszku (mi zawsze zostaję trochę mleka w paczce) sypie na oko. Masa musi być dosyć gęsta :)

W jednym garnku-rondlu zagotowujemy mleko cukier margarynę i kakao. Odstawiamy do ostygnięcia. Jak już się wystudzi dodajemy mleko w proszku po trochu i miksujemy mikserem . Gotową gęsta masę przelewamy do naczynia i odkładamy do całkowitego stężenia. Gotową czekoladę można kroić na mniejsze kostki-kawałki i jeść 😋☺️

Send a message to learn more

A to jabłecznik z biszkoptu z samych białek 😁
08/03/2025

A to jabłecznik z biszkoptu z samych białek 😁

Adres

Gniezno

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ciasta na każdą okazję umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij