17/09/2020
Често си мисля, че моментите преди да започна да пиша текст за пост са много по-интересни от самия текст!
Ето днес. Трябва да подготвя публикация за свещ. Минават ми всякакви идеи как този текст да не отегчава и да дава максимално полезна информация, която хората все още не знаят. Трудна задача! При този обем информация, как да отсея най-важното? Не пиша често, позабравила съм, а и все нещо ме разсейва.
🌙 Вечер е сега.
Наместих се удобно на терасата, лаптопа ми е върху малка масичка и се чудя къде да намеря място за чашата вино, горящата свещ, японската клечка и малките кактусчета 😬 Не се побират…
Свещта отива на столче до мен, защото имам съсипан вече един компютър с горяща свещ зад монитора 😔. Жасминовият храст зад мен боде врата ми, напомняйки, че ме обича 😬. Нямам много място тук, но пък ми е уютно!
И така, за СВЕЩ номер 21!
Най-интересното е, че това е първия аромат, който тествах преди да премина към по-сложните блендове. Комбинацията е само на розмарин и лавандула. Не знам дали е заради късмета на начинаещия, но се получи перфектна. Дори успя да се нареди като усещане от аромата до номер 23 (за нея ви обясних, колко сантиментална стойност има и как интереса ми към направата на свещи стартира от този аромат).
На пръв поглед странна комбинация - подправка и цвете, ще си кажат повечето. Когато се помирише студена е една - може да се ползва с ароматерапевтична цел, да си я подушвате от време на време студена (при главоболие и лоши мисли например).
Истинският й чар се разгръща, когато гори. Забелязах, че още повече ми харесва запалена в градина или на тераса. Даже напоследък започнах да си вярвам, че моите свещи са създадени за външни пространства. Течението размества въздуха и по този начин аромата се разнася опияняващо и се слива с природата. Етеричните масла се освобождават с особена сила.
Обичам я тази свещ - Bulgarian Lаvander & French Rosemary.
Защо точно българска лавандула написах в предния пост, а защо френски розмарин?
Тествах доста - българският ми е прекалено силен, испанският - доминиращ, френският - определено ме завладя с първото вдишване. Смесена и самостоятелна е с приказен аромат. В блендовете също се “държи” много фино, по френски деликатно, но и категорично!
✨ Хубаво е да разкаваме истинските истории за нещата, които създаваме!