16/04/2026
Тази година пролетта идва лека-полека 🌱, но вече сме средата на април и след тази седмица денонощните амплитуди започват да стават подходящи голяма част от сукулентите да излизат навън 🌞. Опасността от ниски температури и слани постепенно отминава ❄️➡️🌸
В оранжерията ще се освободи пространство, което ще запълним с нови растения, които подготвяме за размножаване 🌿, а по-големите ще излязат навън за пролетно-летния сезон 🌼
В този ред на мисли искаме да ви напомним нещо, което често се подценява 👇
ако растенията са стояли вътре през зимата, не ги изкарвайте директно на силно слънце ⚠️
Дори видове, които обичат пълно слънце, могат да изгорят само за ден-два 🔥
Добра схема е:
• първите 3–5 дни — шарена сянка или само сутрешно слънце 🌤️
• след това постепенно увеличавайте излагането ⬆️
• чак след около 1–2 седмици — пълно слънце ☀️
Ако имате по-чувствителни видове (например ехеверии или хавортии), те могат да си останат на полусянка и през целия сезон 🌿
При нас тези растения са с добро засенчване и вентилация в оранжерията 🌬️ (и на безопасно разстояние от котките 😁🐱)
За още полезни съвети, следете профила на нашата колекция #сукуленти . 😊
Хубав ден и до скоро! 🔆