03/06/2021
Vážení přátelé, zákazníci a fanoušci. Od založení tohoto profilu už uběhl více než rok a profil nebyl doplňován. Nekonaly se žádné akce - epidemie covidu-19 hodně změnila. Většina řemeslníků tvořila do zásoby s nadějí, že se život opět vrátí do normálu a budou moci vystavovat a prodávat své výrobky. Nyní to vypadá, že se tak stane. Je tedy načase doplnit fotografie nových a i dříve neuvedených výrobků. Ráda bych se s vámi o ně podělila.
Projekt "OBLEČENÉ DEMIŽONY, OBLEČENÉ SKLENICE:
Myšlenkou dekoračně vyzdobit odložené demižony, sklenice a jiné nádoby, často už vyhozené, se zabývám asi od devadesátých let. Pomalu jsem vytvářela koncept a návrhy na zpracování. Samozřejmě to nějakou dobu trvalo. Cílem je dát nový život starým věcem, často odloženým, určeným k likvidaci. Ale proč by díky originální ruční tvorbě nemohly být tyto předměty znova krásné, oživlé, dávající radost výrobci i zákazníkům? Staré a krásné demižony jsem našla doma ve sklepě a na húře. To bylo radosti! Některé jsem dostala od sousedů, hodně od svých studentů. Jeden z nich je tak vytrvalý, že mi i po několika letech od kurzů, ve kterých jsem ho učila finanční a občanské gramotnosti a měkkým dovednostem, mě pořád zásobuje nejen demižony, ale i zajímavými sklenicemi - vždy mi je nechá před brankou. Takže mu tímto vzdávám hold a moc děkuji.
Obháčkované (oblečené) demižony jsou nejen krásné a originální, ale mohou i doladit a oživit interiér. Jsou tedy využitelné jako dekorace, jako nádoby pro aranžování sušených květin, ty menší i na živé květiny. Samozřejmě menší nádoby, především sklenice lze využít i jako dárkové nádoby na alkohol, šťávy, sirupy, atd. Pokud si zákazník přinese vlastní flašku s alkoholem (zbavenou etikety), může si vybrat obleček z již hotového vzorníku, nebo se dohodneme na vzoru, barvě - vyhotovím na zakázku nejpozději do dvou dnů. Ceny sklenic jsou od 120,- Kč (např. půllitrová flaška od rumu - zákazníci kupují na slivovici) dle velikosti, náročnosti vzoru, atd. Každý obleček je možno sundat, vyprat a znovu obléci (vršek je nutno znova naškrobit).