Mesekerámia - Dudás Emese

Mesekerámia - Dudás Emese Meseváros és Varázserdő egyedi tervezésű fagyálló kerámiái egyenesen az alkotótól. Kisszériás darabok A fákon az ajtók ablakok jó példák erre.

A Mesekerámia fantázianév azt a sajátos, kicsit elvágyódós, romantikus világot jelenti, ami egyaránt merít álmokból, mesékből és egy tán sosem volt valóság emlékeiből. Tervezőként és alkotóként is leginkább a funkció és az esztétikum kapcsolata érdekel, illetve azok a történetek, amiket a tárgyak rögzítenek. Elsősorban a kertben érzem magam otthon, azokat a tárgyakat kedvelem a legjobban, amelyek

a természetet nem kiszorítják-elnyomják, hanem szimbiózisba kerülve egymást értelmezik és új jelentést kapnak.

"És minden alkony opálosan éledÉs minden hajnal szőkén rámkacag..."
22/06/2026

"És minden alkony opálosan éled
És minden hajnal szőkén rámkacag..."

17/06/2026

Ezt most tényleg kicentiztem.🙆‍♀️😅

15/06/2026

Újfent egy nagyobb munka készül.:)

Harkály. Csak úgy, hogy hozzak valamit mára is.
12/06/2026

Harkály. Csak úgy, hogy hozzak valamit mára is.

Lement a tábor, szuper volt hála a szervezésért N-dizájn Noéminek, a sok segítségért, részvételért, remek társaságért, r...
10/06/2026

Lement a tábor, szuper volt hála a szervezésért N-dizájn Noéminek, a sok segítségért, részvételért, remek társaságért, rengeteg nevetésért a többieknek.🤍

Harsonák és fanfárok. 🥳

4.012.000 Ft-ot

gyűjtöttünk. 🥳

Amikor évekkel ezelőtt megszületett bennem a vágy egy kézműves táborra, pont ilyet képzeltem. Sok-sok mosoly, nevetés, egymás felemelése, támogatása, rengeteg boldog és önfeledt pillanat, szebbnél szebb kézműves technikák kipróbálása közben.

Aztán, mikor három éve egyszercsak bevillant, hogy nem csak, hogy tényleg megvalósítom végre, hanem jótékony szolgálatba állítom, még mélyebb értelmet és küldetést nyert.

Hiszem, hogy nincs annál fontosabb, mint hogy őszinte szívvel tudjunk adni és segíteni. Mindenki azt, amije van, amiben jó, amit szívesen felajánl a közösbe. És azt is hiszem, hogy mindig visszakapjuk a jót, amikor épp szükségünk van rá.

Hálás vagyok mindenkinek, aki bármit hozzátett ehhez a számonra szívszerelem kezdeményezéshez, ami szerintem túlmutat a közösségi adománygyűjtés intézményén.

Úgy érzem, az adományon túl is mindannyian, akik részt vettünk benne, nyertünk vele. Csodás élményeket, különleges pillanatokat, értékes találkozásokat, fontos felismeréseket, az összetartozás élményét.

Amikor a fejembe fészkelte magát ez az ötlet évekkel ezelőtt, azt gondoltam én is mindent kipróbálok majd a kézműves foglalkozásokon. Azóta bebizonyosodott, hogy ez nem igazán megy, mégsem bánom egy percig sem, bár idén azért készítettem egy kerámia madárkát, belekezdtem Szegedi Kati alkotónapjába és egy papírmasé szobrot is készítettem. De a legnagyobb töltődés számomra az az öröm, amit a táborozók arcán láttam, a nevetésük, a szavaik, az örömük. Ez a sok boldogság, amit a tábor generált, rendkívül sokat jelent számomra és bőven kárpótol mindenért.

Sokan jöttek félve, hogy nem ismernek senkit. Hogy vajon elfogadja-e őket a kis közösség. Hogy milyen lesz. De bizalmat szavaztak nekem és ez hatalmas dolog és felelősség. Olyan felelősség, amit azért mertem vállalni, mert tudtam biztosan, hogy biztonságban lesznek köztünk.

Kukucs! Alkonyodik, bújnak elő a sünök.:) Múltkor a kék itatók kapcsán annyian kerestetek, hogy több fix megrendelést er...
31/05/2026

Kukucs! Alkonyodik, bújnak elő a sünök.:) Múltkor a kék itatók kapcsán annyian kerestetek, hogy több fix megrendelést erre a nyárra már nem vállalok, ha mégis marad valamennyi kapacitásom a már felvett rendelések mellett, abban az időben szabadon, a magam -és hátha nemcsak a magam- örömére szeretnék dolgozni.😘
A katalógusból természetesen bármikor rendelhettek, de nem tudok folyamatosan kizárólag csak a megrendeléseken dolgozni, mert bár nagyon hálás vagyok érte, hogy ilyen sok van🙏, de az én szakmám, meg tán a lelkem is kreatív, úgy kell csinálnom, okosan, egyensúlyozva, hogy ez megmaradjon.. Sokan mondjátok, hogy ezek a tárgyak élnek, ha így van, annak többek közt ez a szemlélet az oka.
Jövő héten pénteken Pécs környékén találkozzunk azokkal, akiknek nincs túl messze, az esemény linkjét eldugom az algoritmus elől hozzászólásba, ott keressétek.😘

Kedves Pécs környéki megrendelők, követők, érdeklődők! Mához egy hétre pontosan ilyenkor Magyaregregyen lesz egy kis jót...
29/05/2026

Kedves Pécs környéki megrendelők, követők, érdeklődők! Mához egy hétre pontosan ilyenkor Magyaregregyen lesz egy kis jótékonysági vásár, amin én is ott leszek, ha tudtok gyertek!😘🤍 Arrafelé portékával még sosem jártam és nem is igen fogok, olyan messze van, szóval ez most egy nagyjából soha vissza nem térő alkalom lehet a személyes találkozásra.😘

Remélem Nálatok is esik, úgyhogy ráértek!🙆‍♀️ Tudom, ez a bivaly nem az én stílusom, felteszem hogy annyira a Tiétek sem...
16/05/2026

Remélem Nálatok is esik, úgyhogy ráértek!🙆‍♀️
Tudom, ez a bivaly nem az én stílusom, felteszem hogy annyira a Tiétek sem, viszont az én munkám, amivel egy jó ügyet igyekszem szolgálni; más kézművesekkel együtt állatmenhelyek javára gyűjtünk, a tárgyakra vasárnap estig tudtok licitálni.
És hogy miért pont egy bivaly?! Hát mert az idei N-dizájn tábort -ahova még van 2-3 üres hely- és licitet a Billog támogatja, szóval ez volt a tematika. 😘
Ha tudtok licitáljatok, tombolázzatok, illetve nyomjatok ránk egy lájkot és egy megosztást az eredeti bejegyzésnél!🙏🫶Tehát itt: https://www.facebook.com/share/p/1BCLpYaihc/

Mostanában olyan sokan nézegetitek az oldalt, hogy újra van kedvem gyakrabban megmutatni, hogy éppen miken dolgozom.🫶 Ez...
14/05/2026

Mostanában olyan sokan nézegetitek az oldalt, hogy újra van kedvem gyakrabban megmutatni, hogy éppen miken dolgozom.🫶
Ezzel a színnel kapcsolatban kicsit szkeptikus voltam, de szerencsére aki kérte, annak nagyon tetszett és így most már nekem is tetszik.:) Ez egy nagy, 35 cm átmérőjű madáritató, vagyis már inkább fürdető, olyan széles, hogy egyszerre csak egyet tudok belőle kiégetni, a kemence legtetején, mivel nem férnek mellé azok a távtartók, amikkel szinteket lehet építeni a kemence terében.
Az egyik képen azt látjátok, hogy milyen volt nyers mázakkal a második, 1200 fokon történő égetés előtt, ebből szerintem jól látszik, hogy mégis mi lehet olyan izgalmas a mázazásban, amit lassan 20 éve nem unok meg. Na jó, még csak 19.🙃
Például az, hogy a királykék és a halványlila nyersen szinte teljesen egyforma.

Mivel múltkor ezt a beállítást sokan szerettétek, hoztam még egy képet innen a bejárati ajtóm bal sarkából.🙂 🍄
11/05/2026

Mivel múltkor ezt a beállítást sokan szerettétek, hoztam még egy képet innen a bejárati ajtóm bal sarkából.🙂 🍄

Cím

Nekézseny
3646

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Mesekerámia - Dudás Emese új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Mesekerámia - Dudás Emese számára:

Megosztás