Hikayat Design Studio

Directions Website

Hikayat Design Studio Pelukis pelan
Pereka dalaman
Custom cabinet

Lukis Pelan Rumah,
Interior Designer,
Custom cabinet dapur anda,
ws 01128982616

https://wa.me/601128982616
https://wa.me/601167616454

website : https://hikayat-design-studio.zamibest7.chatgpt.site

Mencipta Ruang, Menulis Hikayat

✨ WARDROBE MODEN MINIMALIS β€” KEMAS, ELEGAN & PRAKTIKALBilik tidur lebih tersusun, nampak lebih luas dan selesa dengan re...
08/10/2026

✨ WARDROBE MODEN MINIMALIS β€” KEMAS, ELEGAN & PRAKTIKAL

Bilik tidur lebih tersusun, nampak lebih luas dan selesa dengan rekaan wardrobe yang direka mengikut keperluan anda. 🀎

🏑 Kenapa pilih wardrobe custom?
βœ”οΈ Reka bentuk mengikut ruang kediaman
βœ”οΈ Ruang penyimpanan lebih maksimum
βœ”οΈ Pilihan warna dan material mengikut citarasa
βœ”οΈ Rekaan moden dengan kemasan premium
βœ”οΈ Boleh ditambah lampu LED dan ruang vanity

Setiap ruang mempunyai potensi. Kami bantu jadikannya lebih cantik dan berfungsi.

πŸ“ Hikayat Design Studio
Rekaan dalaman yang mengutamakan gaya, fungsi dan keselesaan.

πŸ“© Berminat untuk wardrobe custom? Hubungi kami untuk perbincangan reka bentuk dan sebut harga.

🏑 **RUMAH IMPIAN BERMULA DENGAN REKA BENTUK YANG BETUL.**Setiap ruang dirancang bukan sekadar untuk nampak cantik, tetap...
08/10/2026

🏑 **RUMAH IMPIAN BERMULA DENGAN REKA BENTUK YANG BETUL.**

Setiap ruang dirancang bukan sekadar untuk nampak cantik, tetapi untuk **selesa, praktikal dan sesuai dengan kehidupan keluarga.**

✨ Reka Bentuk Rumah
πŸ“ Pelan Lantai
🏠 3D Visual & Rendering
πŸ› οΈ Shop Drawing
πŸͺ‘ Interior Design
🍽️ Kabinet Dapur & Wardrobe

Dari **idea pertama β†’ pelan β†’ 3D visual β†’ realiti.**

**Hikayat Design Studio**
*Setiap Rumah Ada Cerita.*

πŸ“² **Hubungi kami untuk konsultasi & reka bentuk rumah impian anda.**

🏑 **RUANG IDAMAN, HIDUP LEBIH BERMAKNA**Rumah bukan sekadar tempat untuk tinggal.  Bila susun atur betul, design cantik ...
07/10/2026

🏑 **RUANG IDAMAN, HIDUP LEBIH BERMAKNA**

Rumah bukan sekadar tempat untuk tinggal.
Bila susun atur betul, design cantik dan setiap ruang dirancang dengan baik β€” rumah terus rasa lebih selesa. ✨

Di **Hikayat Design Studio**, kami bantu anda dari idea awal sampai visual design:

πŸ”Ή Reka Bentuk Dalaman
πŸ”Ή Pelan Rumah 2D & 3D
πŸ”Ή Design Kabinet Dapur
πŸ”Ή Design Wardrobe
πŸ”Ή Visual 3D Realistik
πŸ”Ή Shop Drawing & Detail Design
πŸ”Ή Pengalaman tapak 50+ projek

🎨 **Konsep Warm Japandi / Minimalis / Modern / Scandinavian**
Kami boleh sesuaikan design mengikut ruang, citarasa dan bajet anda.

Tak tahu nak mula dari mana?
**Hantar gambar ruang + ukuran yang ada.** Kami bantu cadangkan design yang sesuai.

πŸ“² **WhatsApp:** 011 6761 6454
πŸ“ Kelantan & seluruh Malaysia secara online

**HIKAYAT DESIGN STUDIO**
_Rumah β€’ Ruang β€’ Kisah Anda_

🏠 NAK BINA RUMAH? JANGAN TERUS BINA β€” MULA DENGAN PELAN YANG BETUL.Ada tanah tapi masih pening nak tentukan:❌ Berapa bil...
06/10/2026

🏠 NAK BINA RUMAH? JANGAN TERUS BINA β€” MULA DENGAN PELAN YANG BETUL.

Ada tanah tapi masih pening nak tentukan:
❌ Berapa bilik sesuai?
❌ Susun atur macam mana paling praktikal?
❌ Rumah nampak sempit walaupun keluasan besar?
❌ Tak tahu nak mula design dari mana?

Di HIKAYAT DESIGN STUDIO, kami bantu anda dari idea kosong sehingga menjadi design rumah yang lebih jelas dan mudah dibayangkan. ✨

πŸ“ SERVIS KAMI:
🏠 Pelan Rumah 2D
πŸ–₯️ 3D Exterior & Interior
πŸ“ AutoCAD / Shop Drawing
🍳 Design Kabinet Dapur
πŸ‘— Design Wardrobe
πŸ›‹οΈ Interior Design

πŸ’‘ Ada tanah tapi tak tahu nak buat design macam mana?
Hantar sahaja ukuran tanah + keperluan ruang anda. Kami boleh bantu cadangkan susun atur yang sesuai.

πŸ“² WhatsApp: 011-67616454

HIKAYAT DESIGN STUDIO
Design rumah yang cantik, praktikal & ikut bajet.

🏑 **NAK RUMAH 1 TINGKAT YANG MODEN, KEMAS & SELESA UNTUK KELUARGA?**Ini antara idea design rumah 1 tingkat dengan **4 bi...
05/10/2026

🏑 **NAK RUMAH 1 TINGKAT YANG MODEN, KEMAS & SELESA UNTUK KELUARGA?**

Ini antara idea design rumah 1 tingkat dengan **4 bilik tidur** dan susun atur yang praktikal untuk kegunaan harian. ✨

πŸ“ Keluasan anggaran: **Β±1,200 kaki persegi**
πŸ›οΈ 4 bilik tidur
🚿 2 bilik air
πŸ›‹οΈ Ruang tamu yang luas
🍽️ Ruang makan
🍳 Dapur kering & dapur basah
🧺 Ruang laundry
πŸš— Ruang parking berbumbung
🏠 Konsep moden minimalis

Tak semestinya rumah besar untuk nampak cantik. Yang penting, layout kena betul dan disesuaikan dengan **saiz tanah, keperluan keluarga serta bajet pembinaan.**

Di **Hikayat Design Studio**, kami boleh bantu:

βœ… Pelan lantai 2D
βœ… Design rumah 3D
βœ… Pelan susun atur ruang
βœ… Design interior
βœ… Kitchen cabinet
βœ… Wardrobe

Ada tanah tapi masih tak tahu nak mula dengan design macam mana?

Bagi ukuran tanah dan keperluan anda. Kami bantu cadangkan layout yang sesuai dan praktikal. πŸ“©

πŸ“² **Klik WhatsApp untuk konsultasi:**
011 6761 6454 / 011 2898 2616

**HIKAYAT DESIGN STUDIO**
*Dari Impian, Jadi Realiti.*

✨ REKAAN WARDROBE MODEN & FUNGSIONAL ✨Nak wardrobe yang bukan sekadar cantik, tapi betul-betul ikut ruang dan keperluan ...
04/10/2026

✨ REKAAN WARDROBE MODEN & FUNGSIONAL ✨

Nak wardrobe yang bukan sekadar cantik, tapi betul-betul ikut ruang dan keperluan anda?

Kami boleh bantu reka:
πŸ‘— Built-in wardrobe
πŸͺž Wardrobe + vanity
🧳 Ruang gantung & simpanan
πŸ’‘ LED lighting
πŸ“ Custom ikut ukuran bilik
🎨 Pilihan warna & material mengikut konsep

Design dulu, baru buat.
Kami sediakan visual 3D supaya anda boleh nampak gambaran wardrobe sebelum kerja dimulakan.

πŸ“ F2F: Kelantan
πŸ‡²πŸ‡Ύ Online: Seluruh Malaysia

πŸ“² WhatsApp: 011 6761 6454
πŸ“ž 011 2898 2616

HIKAYAT DESIGN STUDIO
Reka Ruang, Cipta Kisah.

🏑 **NAK BUAT PELAN MINI HOUSE YANG KECIL, KEMAS & SELESA?**Rumah kecil tak semestinya sempit. Dengan susun atur yang bet...
02/10/2026

🏑 **NAK BUAT PELAN MINI HOUSE YANG KECIL, KEMAS & SELESA?**

Rumah kecil tak semestinya sempit. Dengan susun atur yang betul, mini house boleh direka supaya nampak moden, praktikal dan selesa untuk didiami. ✨

βœ… Rekaan moden minimalis
βœ… Susun atur ruang yang praktikal
βœ… Design ikut saiz tanah dan keperluan anda
βœ… Sesuai untuk rumah kecil, rumah persinggahan atau rumah keluarga
βœ… Pelan lantai 2D
βœ… Design rumah 3D

Nak buat pelan mini house ikut bajet dan keperluan sendiri?

πŸ“² WhatsApp untuk quotation:
011-2898 2616 / 011-6761 6454

πŸ“ Kelantan, Besut & seluruh Malaysia
πŸ’» Online seluruh Malaysia

**Dari Konsep Ke Realiti, Kami Hasilkan Rumah Impian Anda.**

🏠 **IDEA RUMAH 1 TINGKAT β€” 4 BILIK**Nak rumah yang nampak moden, kemas dan masih selesa untuk keluarga? ✨Contoh design k...
30/09/2026

🏠 **IDEA RUMAH 1 TINGKAT β€” 4 BILIK**

Nak rumah yang nampak moden, kemas dan masih selesa untuk keluarga? ✨

Contoh design kali ini:
πŸ“ Β±1,200 sqft
πŸ›οΈ 4 bilik tidur
🚿 2 bilik air
πŸ›‹οΈ Ruang tamu
πŸ‘¨β€πŸ‘©β€πŸ‘§β€πŸ‘¦ Ruang keluarga
🍳 Dapur moden
🧺 Laundry area
🚫 Tanpa anjung

Reka bentuk disusun supaya ruang dalam rumah lebih praktikal, tidak terlalu berserabut dan sesuai untuk kegunaan keluarga.

**Hikayat Design Studio** menyediakan:
βœ… Pelan lantai rumah
βœ… 2D Floor Plan
βœ… 3D Exterior & Interior
βœ… Design kabinet dapur & wardrobe
βœ… Shop Drawing
βœ… Custom design ikut tanah & keperluan anda

πŸ“ Kelantan β€” F2F
πŸ’» Online β€” Seluruh Malaysia

πŸ“² **WhatsApp:** 011 6761 6454

Ada tanah tapi masih tak tahu nak mula dengan design macam mana?

**Bagi ukuran tanah & keperluan anda β€” kita bantu susun idea rumah dari awal.**

**HIKAYAT DESIGN STUDIO**
*Dari Impian, Jadi Realiti.*

🏑 **IDEA PELAN RUMAH SETINGKAT – 4 BILIK, 3 BILIK AIR**Nak rumah yang nampak moden dari luar, tapi dalamnya tetap **prak...
29/09/2026

🏑 **IDEA PELAN RUMAH SETINGKAT – 4 BILIK, 3 BILIK AIR**

Nak rumah yang nampak moden dari luar, tapi dalamnya tetap **praktikal untuk keluarga?** ✨

Rekaan kali ini menampilkan:
βœ… 4 bilik tidur
βœ… 3 bilik air
βœ… Ruang tamu
βœ… Ruang makan
βœ… Dapur + dapur basah
βœ… Bilik utiliti / dobi
βœ… Teres
βœ… Anjung 2 kereta
βœ… Susun atur ruang yang kemas & selesa

πŸ“ **Anggaran keluasan:** Β±1,450 sqft
πŸ“ **Saiz tanah:** Β±35’ Γ— 48’

Rekaan ini sesuai untuk keluarga yang mahukan **4 bilik dalam satu tingkat**, dengan ruang harian yang mudah digunakan dan privasi bilik yang lebih teratur.

🎨 **Nak pelan rumah ikut tanah & keperluan sendiri?**

Hikayat Design Studio menyediakan:
🏠 Pelan Rumah
πŸ–₯️ 2D & 3D Design
πŸ›‹οΈ Reka Bentuk Interior
🍳 Kabinet Dapur
πŸ‘” Wardrobe
πŸ“ Shop Drawing

πŸ“² **Nak bincang design rumah anda? PM / WhatsApp Hikayat Design Studio.**

**HIKAYAT DESIGN STUDIO**
*Rancang. Reka. Realisasikan rumah impian.*

28/09/2026

Address

Kota Bharu
Kota Bharu
15150

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Hikayat Design Studio posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

Share