Słodki świat Miśki

Słodki świat Miśki Uwielbiam gotowanie, a najbardziej pieczenie różnych ciast i babeczek!

Dzisiaj moje urodziny 🎊A jak urodziny to nie może zabraknąć tortu urodzinowego 🎂 od czterech lat robię dla siebie tort -...
19/03/2024

Dzisiaj moje urodziny 🎊

A jak urodziny to nie może zabraknąć tortu urodzinowego 🎂 od czterech lat robię dla siebie tort - to już taka mała tradycja 😄

W tym roku troszkę go przekombinowałam, ale i tak wyszedł przepyszny 😊 - biały biszkopt, waniliowy krem budyniowy, frużelina truskawkowa i chrupka czekoladowa 🍓🍫🍰

Wszystkim gościom bardzo smakował 😊

Dzisiaj Tłusty Czwartek! 😀🍩A co powiecie na na pączki pieczone w piekarniku? 🤔 To jeszcze pączki czy już nie? 🍩Na pewno ...
08/02/2024

Dzisiaj Tłusty Czwartek! 😀🍩

A co powiecie na na pączki pieczone w piekarniku? 🤔 To jeszcze pączki czy już nie? 🍩

Na pewno są trochę mniej kaloryczne, ale równie pyszne 😋🍩

Ale tradycyjnego pączusia też trzeba dzisiaj zjeść 😁🍩

Miłego dnia - jedzmy dzisiaj pączki to na pewno będzie miły i słodki 😊🍩☕

Przepis:
0,5 kg mąki (u mnie tortowa)
3 jajka
100 g masła
200 ml mleka
50 g drożdży
80 g cukru
Szczypta soli
Marmolada/powidła

Odważyć po ok. 70 g ciasta, nadziać przed lub po pieczeniu. Piec ok. 20 min 180°C.

Niedługo Tłusty Czwartek, a ja nadrabiam zaległości ze Świąt Bożego Narodzenia 🤭W zeszłym roku był prawdziwy piernikowy ...
27/01/2024

Niedługo Tłusty Czwartek, a ja nadrabiam zaległości ze Świąt Bożego Narodzenia 🤭

W zeszłym roku był prawdziwy piernikowy zawrót głowy 😄
Pierniczki obowiązkowo - robione z najlepszym pomocnikiem, do tego piernik przekładany swojskimi powidłami oraz sernik piernikowy, który zrobiłam pierwszy raz i zrobił taki szał, że najszybciej zniknął 😄😊🍫🍪🥧
Trudno będzie go przebić w tym roku 😀

Przepis:

SPÓD PIERNIKOWY:
400 g mąki
2 żółtka
20 g kakao
20 g przyprawy do piernika
150 g cukru pudru
300 g masła
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

MASA SEROWA:
1 kg twarogu z wiaderka (najlepiej Piątnica albo Włoszczowa)
1 szkl. cukru
0,5 szkl. oleju
0,5 szkl. mleka
4 jajka
1 cukier waniliowy
40 g mąki ziemniaczanej (lub 1 budyń waniliowy, ale wtedy bez cukru waniliowego)

Składniki na spód zagnieść, schować do lodówki do chłodzenia. Połowę zetrzeć na blachę, podpiec 15 min w piekarniku.

Jajka ubić z cukrem, dodawać powoli twaróg, na koniec dodać pozostałe składniki i szybko wymieszać mikserem. Masę wylać na podpieczony spód. Zetrzeć resztę ciasta na górę. Piec 60 min 170°C.

Hejka 🖐🏻Dawno mnie tu nie było, ale ciężki czas za mną i mam nadzieję, już być tutaj częściej 😊Co powiecie dzisiaj na se...
10/06/2023

Hejka 🖐🏻

Dawno mnie tu nie było, ale ciężki czas za mną i mam nadzieję, już być tutaj częściej 😊

Co powiecie dzisiaj na serniczek kajmakowy? 🤔

Pyszny, delikatny, kremowy... Do tego truskawki 🍓 Czego chcieć więcej 😋

Na dole spód z herbatników pełnoziarnistych i ciasteczek karmelizowanych, na górze cienka warstwa kajmaku 🍪🥧

Zniknął prawie w jeden dzień 😄

Co powiecie na taki tort urodzinowy? 😊🎂Jasny biszkopt, mus malinowy i krem z pralinek Giotto 🍰🍓Do tego dużo owoców i pol...
25/03/2023

Co powiecie na taki tort urodzinowy? 😊🎂

Jasny biszkopt, mus malinowy i krem z pralinek Giotto 🍰🍓

Do tego dużo owoców i polewa z czekolady 🍫

Powiem Wam, że takie torty zrobione samemu smakują najlepiej 😋

Trochę trzeba się pomęczyć, ale efekt końcowy jest tego wart 😊

Były rok temu, to w tym roku też musiały się pojawić 😊Domowe pączusie, tradycyjne, z powidłami i lukrem ze skórką pomara...
16/02/2023

Były rok temu, to w tym roku też musiały się pojawić 😊

Domowe pączusie, tradycyjne, z powidłami i lukrem ze skórką pomarańczy 😋 🍩

Pierwszy zjedzony już był na początku smażenia 🤭 ☕

Kto tak jak ja jest małym łakomczuchem? 😄

Hej! 👋🏻☺️Pierniczki już na Święta gotowe, schowane głęboko, żeby za szybko nie były zjedzone 😄A te piękne, mini choinecz...
02/12/2022

Hej! 👋🏻☺️

Pierniczki już na Święta gotowe, schowane głęboko, żeby za szybko nie były zjedzone 😄

A te piękne, mini choineczki zrobione na upominek 🎁

Uwielbiam dekorować i przygotowywać te cudne, świąteczne ciasteczka, a z pomocnikiem to robota idzie raz dwa 😊🍪🎄

A jak tam u Was z pierniczkami? Już gotowe a może jeszcze w planach? 🤔

Cześć! 🖐🏻Weekend upłynął pod znakiem słodkości 😊Tym razem ciacho na szybko - sernik z jogurtów greckich na herbatnikach ...
05/09/2022

Cześć! 🖐🏻

Weekend upłynął pod znakiem słodkości 😊

Tym razem ciacho na szybko - sernik z jogurtów greckich na herbatnikach 🍰

Szybki, tani, ale przede wszystkim pyyyyszny 😋

Nie za słodki, z dodatkiem sezonowych owoców 🍓

A do tego moja ulubiona biała czekolada 🍫

Dzień dobry w piątek!Długi weekend i ładna pogoda za oknem to idealny powód, żeby zrobić coś słodkiego 😊Dzisiaj propozyc...
17/06/2022

Dzień dobry w piątek!

Długi weekend i ładna pogoda za oknem to idealny powód, żeby zrobić coś słodkiego 😊

Dzisiaj propozycja na szybkie ciasto ⏱️

Murzynek pełen sezonowych owoców pod serową pierzynką 🍓🍒🍫

Do tego ulubione lody, bita śmietana... 😋

Same pyszności 😊

Hejka! 🖐🏻Witam Was w tą ciepłą, słoneczną sobotę ☀️Dzisiaj chciałabym Wam pokazać pomysł na mały, słodki głód 🍴Mini sern...
11/06/2022

Hejka! 🖐🏻

Witam Was w tą ciepłą, słoneczną sobotę ☀️

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać pomysł na mały, słodki głód 🍴

Mini serniczki kajmakowe z owocami 🧁

Ser twarogowy, kajmak i owoce sezonowe 🍓 - idealne połączenie 😋

Polecam spróbować, gwarantuje, że będziecie do nich wracać 😊

Witam Was po troszkę dłuższej przerwie! 🖐🏻Wczoraj był wyjątkowy dzień, bo moje urodziny 😊A skoro urodziny to nie mogło z...
20/03/2022

Witam Was po troszkę dłuższej przerwie! 🖐🏻

Wczoraj był wyjątkowy dzień, bo moje urodziny 😊

A skoro urodziny to nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego 🎂

Tym razem postawiłam na kakaowy biszkopt, krem z białą czekoladą i frużelinę truskawkową 🍫🍓

A do dekoracji mnóstwo owoców i domowej roboty beziki 🍓🍰

Zniknął w oka mgnieniu 😄

Hejka! 👋🏻😃Skoro dzisiaj Tłusty Czwartek to nie mogło zabraknąć pączków 😊🍩Najlepsze te domowej roboty 😋Można zrobić z czy...
24/02/2022

Hejka! 👋🏻😃

Skoro dzisiaj Tłusty Czwartek to nie mogło zabraknąć pączków 😊🍩

Najlepsze te domowej roboty 😋

Można zrobić z czym tylko dusza zapragnie.

Ja jednak wolę tradycyjne z powidłami i lukrem ze skórką pomarańczową 😊

A u Was jak tam ten pączkowy dzień minął? 🤔

Adres

Swiecie

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Słodki świat Miśki umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij