14/03/2026
Na wsi stoi domek mały,
Trochę krzywy, lecz wspaniały.
Drzwi skrzypiące, próg drewniany,
A w okienkach widok znany. 🏡
W oknach wiszą firaneczki,
Lekkie, białe jak chusteczki.
Gdy zawieje wietrzyk mały,
Tańczą jakby bal wyprawiały!
Jedna mówi: „Patrzcie proszę,
Ja tu dziś podskoki wznoszę!”
Druga śmieje się do rana:
„Patrzcie, jaka jestem zgrana!” 😄
A zasłony w kwiatki piękne
Nie są same obojętne
Jedna zasłona w bok się kiwa:
„Tu jest dom, nie dyskoteka żywa!”
Druga mruczy całkiem skrycie:
„Ale w sumie… fajne życie!” 🌸