20/04/2026
Pyrkon (najwiekszy Festwial Fantastyki w Polsce) zbliża się nieubłaganie a co za tym idzie wracam do projektu syjamskich kotów sfinksów na niebieskim tle.
Kubek zrobiłyśmy wraz z dodo.dead. Kota z projektowanych i szytych przez nią ubrań przeniosłyśmy na front kubka. Niektórym dodajemy jeszcze złote aureole, w końcu do kotów trzeba mieć czasem anielską cierpliwość.
Ktoś z Was jest posiadaczem kilku sztuk, bo tylko tyle powstało. Dajcie znać w komentarzu jeśli tu jesteście.
A dlaczego tylko kilka sztuk? Projekt jest trudny i pracochłonny ze względu na mieszankę technik jakie musiałyśmy tu zastosować, żeby uzyskać wymyślony przez nas efekt końcowy. Dlatego nie powstał w wielu egzemplarzach.
Dziś jednak wracam do syjamów. I do zobaczenia wkrótce w Poznaniu na Pyrkonie.
Fotografia Asia Graczyk